Kimdir

Osman Demircan Kimdir?

Televizyon Programı Sunucusu – Siber Güvenlik Danışmanı – Konuşmacı – Siber Güvenlik Eğitmen – Zafiyet Araştırmacısı – Mentor


1978 yılında doğan Osman Demircan 2001 yılında Ege Üniversitesinden mezun olmuştur. Yine aynı yıl Microsoft sertifikasyon programlarını başarı ile bitirerek Mct, Mcp, Mcsa, Mcse, Mcdba sertifikalarına sahip olmuştur. 2002 yılında ilk iş deneyiminde İzmir’ de Microsoft Yetkili Eğitim Merkezi Akser’ de Mcse eğitmeni olarak görev almıştır. Sonraki yıllarda İzmir Biltaş’ da Teknoloji Danışmanı, Bursa İletişim Bilgisayar’ da Bilgi Teknolojileri ve Güvenlik Danışmanı, İstanbul Profera’ da Bilgi Teknolojileri ve Güvenlik Danışmanı, İstanbul Turkuaz Bilgisayar’ da Bilgi Güvenliği İş Geliştirme Müdürü ve son olarak İstanbul Endem İnşaat’ta IT Direktörü olarak görev almıştır. Bu görev tanımlarının tamamında 500 kullanıcı ve üzeri networklerde yönetim, ölçeklendirme, işlevsellik ve güvenlik başlıklarında Türkiye ve Dünya genelinde birçok projede görev almıştır.

Kariyeri boyunca Platform Bağımsız Sunucu Yazılımları, Verimlilik, Sanallaştırma Teknolojileri, Bilişim Güvenliği, Güvenlik Açıkları ve Tehditleri, Ölçeklendirilebilir Güvenlik, Son Kullanıcı Güvenliği konularında profesyonel anlamda çalışmalar yürütmüş ve birçok gazete ve dergide makaleleri yayınlanmıştır, çok sayıda röportajları yayınlanmış ve canlı yayınlara katılmıştır.. Yine birçok seminer ve konferansa  “Siber Güvenlik Farkındalığı” “Siber Güvenlik” , “Siber Güvenlik Yaklaşımları”, “Geleceğin Mesleği Siber Güvenlik” konularında konuşmacı olarak katılmıştır.

Demircan, 2014 yılında Corvues Bilişim ve Danışmanlık Ltd. Şti. kurucu ortağı olarak kurumsal hayattan profesyonel hayat geçiş yapmıştır. Corvues’ da tüm teknik ve eğitim süreçlerinden sorumlu genel müdür olarak görev almaktadır.